V bratislavskej nemocnici prepukla nákaza koronavírusu, infikovaní sú pacienti aj zdravotníci

Ohnisko zistili na internej klinike, pacientov na oddelenie neprijímajú.

Na internom oddelení univerzitnej nemocnice v bratislavskom Ružinove prepukla nákaza koronavírusu. Na oddelení je aktuálne infikovaných 23 pacientov a desať zdravotníkov, z toho sedem sestier, jeden lekár a dvaja ošetrovatelia, informuje DenníkN.

Nemocnica má aktuálne 86 pozitívnych zdravotníkov, všetci sú v izolácii. V celej nemocnici Ružinov je infikovaných 48 pacientov. Pacientov posielajú do iných nemocníc.

„Ohnisko bolo zistené na V. internej klinike pri testovaní pacientov v počte 13, dodatočne opakovaným testovaním a doplnením PRC testami celkový počet pacientov na internej klinike identifikovaných s COVID-19 bol 23," uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Eva Kliská.

Ďalšie ohnisko nákazy na východe. V Tovarnom pozitívne testovali 113 klientov

V časti interného oddelenia sa aktuálne vykonáva ohnisková dezinfekcia. „Po vykonaní všetkých bezpečnostných opatrení budú noví pacienti opäť prijímaní," dodala Kliská.

Bratislavský župan Juraj Droba varuje pred hroziacim nedostatkom lôžok pre pacientov s COVID-19. Situácia je podľa neho vážna, v Univerzitnej nemocnici v Bratislave nemajú miesto už teraz. 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti