Prudký nárast nákazy v okrese Vranov nad Topľou: Môže za to nedodržiavanie karantény

Mnohí ľudia sa správajú nezodpovedne

Za prudkým nárastom nákazy koronavírusu v okrese Vranov nad Topľou má byť nedodržiavanie karantény medzi pozitívnymi ľuďmi. Samosprávy by na nich chceli dozerať, no hovoria, že o nich majú málo informácií. Kontrola je teraz na hygienikoch a polícii.

Vo Vranovskom okrese bolo v uplynulých dňoch zo všetkých testovaných až 30% ľudí pozitívnych. Na bezpečnostnej rade okresu sa zhodli na tom, že šírenie vírusu môžu mať na svedomí ľudia, ktorí majú pozitívny test, ale ignorujú to.

Ľudia nedodržiavajú karanténu, správajú sa nezodpovedne. Samosprávy by chceli na ľudí s pozitívnym testom dohliadnuť, ale tvrdia, že o nich nevedia. Obracajú sa preto na vládu s požiadavkou, aby im sprístupnili zoznamy ľudí, ktorí mali v ich dedine či meste test pozitívny.

Dodržiavanie karantény majú na starosti regionálne úrady verejného zdravotníctva a polícia. Na kontrolu dodržiavania karantény môžu využiť aj armádu. Do veľkej miery je to ale aj o zodpovednosti. 

Vo vranovskom okrese budú hygienici protiepidemiologické opatrenia sprísňovať. V lokalitách, kde je situácia najvážnejšia, zvažujú zatváranie škôl či obmedzenie počtu veriacich v kostoloch. 


VRANOV NAD TOPĽOU/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti