Ministerstvo zdravotníctva má nový plán. Podľa neho sa budú prijímať alebo uvoľňovať opatrenia

Takýto plán doteraz neexistoval, opatrenia sa tak často prijímajú nečakane.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí má pripravený plán, podľa ktorého by sa Slovensko malo riadiť v čase pandémie. Pandemický semafor popíše, kedy ktoré prevádzky treba zatvoriť, ktoré otvoriť a ako nastaviť obmedzenia.

Takýto plán doteraz neexistoval, opatrenia sa tak často prijímali na poslednú chvíľu a vznikal chaos. DenníkN má materiál k dispozícii. Šéf rezortu by ho mal predstaviť počas rokovania Ústredného krízového štábu.

Prečítajte si aj: Sulíkov plán proti pandémii: Rozdeliť Slovensko na 36 oblastí a štyri farby semaforu

Plán ministerstva hovorí o takzvanom monitorovacom a signalizačnom systéme, ktorý má poskytnúť včasné varovanie pred nekontrolovaným šírením nákazy. Má šesť fáz - sivú, zelenú, žltú, oranžovú, červenú a čiernu. Tá posledná čierna je kritická. Podľa fáz sa budú prijímať alebo uvoľňovať opatrenia.

Svoj plán má v pondelok ráno predstaviť aj minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. V relácii Na telo vyhlásil, že už ho má hotový. Plán by mal podľa neho určiť, ako Slovensko bude postupovať pri uvoľňovaní opatrení v súvislosti s epidémiou koronavírusu .

Prezentovať ho bude aj napriek tomu, že premiér Igor Matovič (OĽaNO) mu odkázal, že už o jeho názory nestojí, keďže ich nepredstavil už minulú nedeľu tak, ako to žiadal.

CELÝ ZÁZNAM RELÁCIE NA TELO NÁJDETE TU.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.