Wrestler (†19) podľahol koronavírusu dva dni po pozitívnom teste. Ochorenie malo rýchly spád

farma ep61 grcanie_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Facebook/Michael Wellington

Mamu len deň pred smrťou ubezpečoval, že všetko bude v poriadku.

Ďalší smutný prípad koronavírusu. Uplynulý štvrtok (19.11.) mu podľahol len 19-ročný Cameron Wellington z britského Birminghamu. Píše The Mirror.

Prípad vyznieva o to šokujúcejšie, že bývalému študentovi univerzity vo Walsall ochorenie COVID-19 diagnostikovali len dva dni pred smrťou. Pravdepodobne sa nakazil od otca, ktorý mal tiež pozitívny výsledok testu.

Nádejného wrestlera Camerona spočiatku trápil suchý kašeľ, jeden z príznakov tohto ochorenia. Po tom, ako sa mu prudko zhoršilo dýchanie, ho rodičia okamžite odviedli do nemocnice.

Keďže sa jeho stav stále zhoršoval, okamžite ho umiestnili na jednotku intenzívnej starostlivosti a podstúpil dialýzu aj operáciu srdca. Žiaľ, zachrániť sa ho nepodarilo. Ani nie 48 hodín po tom, ako mu zistili nákazu, vydýchol naposledy.

V posledných chvíľach boli pri ňom obaja rodičia. Ešte v stredu (18.11.) mame povedal, aby sa nebála, že všetko dobre dopadne.

„Celá situácia nás úplne šokovala. Áno, Cam mal nadváhu, ale inak nemal žiadne zdravotné komplikácie," hovorí na adresu svojho milovaného syna matka Jane.

Dodala, že Cameron nebol typom človeka, ktorý sedí pred televízorom a napcháva sa. „Robil wrestling, takmer každý deň trénoval, mal namierené na turnaj do Japonska," povedala.

Rodičia teraz vyzývajú ľudí, aby vírus naozaj brali vážne. Sú presvedčení, že aj drobnosti ako nosenie rúška, pravidelná dezinfekcia rúk či rozostupy človeka nestoja takmer žiadnu snahu a dokážu zachrániť život.

LONDÝN/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti