Strana Hlas vyzýva Matoviča, aby zrušil ďalšie celoplošné testovanie

Predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková.
Zdroj: TASR

Podľa Rašiho je Sulíkov plán lepší ako ten, ktorý má ministerstvo zdravotníctva.

Mimoparlamentná strana Hlas-sociálna demokracia vyzýva premiéra Igora Matoviča (OĽANO), aby zrušil ďalšie kolo celoplošného testovania. Takéto testovanie považuje za nezodpovedné voči ľuďom, samosprávam aj zdravotníkom. V pondelok to na tlačovej konferencii povedal poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Raši.

"Vláda nezvláda boj s pandémiou," poznamenal Raši, pričom označil komunikáciu v koalícii za chaotickú. Zároveň vyzval vládu, aby zo Slovenska nerobila "pokusné laboratórium". Žiadna iná krajina Slovensko podľa jeho slov s celoplošným testovaním nenasleduje a ani nebude.

Raši za nepredstaviteľné považuje to, že premiér hovorí o ďalšom celoplošnom testovaním, kým Slovensko nevie, koľko stáli predchádzajúce kolá.

Za výsledkom klesajúcich čísiel v súvislosti s novým koronavírusom nevidí celoplošné testovanie, ale lockdowny a zavedené opatrenia. Protipademický plán, ktorý v pondelok predstavil vicepremiér Richard Sulík (SaS), Raši označil za lepší materiál, než aký má Ministerstvo zdravotníctva SR. Plán však mal byť podľa jeho slov pripravený už po prvej vlne, v lete.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.