Prevádzkovateľov terás čaká zmena. Úrad verejného zdravotníctva vydal nové nariadenia

Záber z videa.
Zdroj: TV Markíza

Najviac na ne doplatí gastro sektor.

Opäť ďalšia zmena. Na neustále sa meniace vyhlášky a pravidlá si už však pomaly zvykáme. To, že jedlá a nápoje nám nemôžu reštaurácie servírovať v interiéri, už vieme. Dovolené boli terasy. Keďže sa ochladilo, majitelia sa ich snažili zakryť aj provizórne vykúriť.

„Koronou“ ťažko skúšaný gastro sektor však teraz dostáva ďalšiu ranu. Úrad verejného zdravotníctva vydal nové nariadenia. Reštauráciám zakazuje prevádzkovať terasy uzatvorené zo všetkých strán, jedna musí byť otvorená.

„Ide o priestor, ktorý je najviac ohraničený z troch strán, aby bol zabezpečený neustály prísun vzduchu. K tejto definícii sme pristúpili preto, že prax nám ukázala, že exteriérové časti prevádzky boli kompletne opláštené, z čoho sa v podstate stával už interiér,“ vysvetľuje hovorkyňa úradu Dáša Račková.

Pozdvihnutie jednej strany stanu, pootvorené okná a iné úpravy tak stačiť už nebudú. „To vetranie je v súčasnej situácii veľmi dôležité. Fakt je taký, že v exteriéri je to riziko prenosu za zabezpečeného vetrania menšie ako v interiéroch,“ dodáva Račková.

Ako na nové opatrenie reagujú majitelia, sa dozviete z reportáže Ľubice Janíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti