Žena, ktorá počas tehotenstva prekonala COVID-19, porodila syna s protilátkami

rado a rasťo.mp4
Zdroj: Shutterstock.com

Odborníci sa nazdávajú, že prítomnosť protilátok môže znamenať, že telo vyvolalo imunitnú reakciu na vírus.

Čerstvá matka zo Singapuru, ktorá počas tehotenstva porazila COVID-19, má o dôvod naviac k radosti. Podľa lekárov sa dieťa narodilo s protilátkami proti tomuto ochoreniu. Píše Straits Times.

Celine Ng-Changová (31) porodila 7. novembra chlapčeka. Bábätko okamžite testovali na nový koronavírus. Mamička si vydýchla, pretože okrem negatívneho testu jej oznámili, že jej potomok má v tele vytvorené protilátky.

„Môj lekár sa domnieva, že som mu ich počas tehotenstva posunula ja," povedala Celine, ktorá sa vírusom nakazila v marci v desiatom týždni tehotenstva. Pre mierny priebeh ju museli na dva týždne hospitalizovať v nemocnici.

„Napriek tomu, že som sa vírusom nakazila v najmenej stabilnom období tehotenstva, teda v prvom trimestri, pôrod, našťastie, dopadol dobre," opisuje pocity šťastná matka synčeka Aldrina.

Odborníci sa nazdávajú, že prítomnosť protilátok môže znamenať, že telo vyvolalo imunitnú reakciu na vírus.

Nevedia však, do akej miery môžu protilátky pred nákazou naozaj chrániť. Taktiež ani to, či sa protilátky alebo samotná nákaza môžu z tehotnej ženy preniesť na novorodenca.

Vedci vo Veľkej Británii zistili, že prípady ochorenia COVID-19 u novorodencov boli vzácnosťou. Od prvého marca do 30. apríla malo z tisíc bábätiek pozitívny test len 66 z nich.

SINGAPUR/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Singapur

Dôležité udalosti