Miesta na otestovanie antigénovými testami budú aj v mestách nad 5 000 obyvateľov

Utajený šéf
Zdroj: TASR

Ľudia sa budú môcť dať otestovať v pracovné dni.

V mestách a obciach nad 5 000 obyvateľov sa budú môcť dať ľudia otestovať antigénovými testami.

Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo tretí verejný návrh určený poskytovateľom zdravotnej starostlivosti bez ohľadu na ich právnu formu a rozširuje možnosť pre ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti stať sa súčasťou systému odberných miest na diagnostiku ochorenia COVID-19. Záujemcovia môžu na ponuku reagovať ešte stredy (2. 12.) do poludnia.

"Týmto spôsobom rozširujeme systém mobilných odberných miest, kde verejnosť bude mať zadarmo k dispozícii diagnostické vyšetrenie na ochorenie COVID-19 antigénovými testami v exteriéri alebo v interiéri v ktoromkoľvek meste a obci na Slovensku nad 5 000 obyvateľov," vysvetlil minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, s ktorým bude na základe tejto Výzvy uzatvorená zmluva o spolupráci, bude zabezpečovať vykonávanie odberu vzoriek biologického materiálu a následnú diagnostiku ochorenia COVID-19 prostredníctvom antigénového testu.

Poskytovateľ bude vykonávať diagnostické vyšetrenia najmenej päť pracovných dní v týždni v rozsahu osem hodín denne. Diagnostické vyšetrenia sa budú vykonávať len v pracovné dni vždy najskôr od 10.00 h.

Zoznam aktuálnych antigénových testovacích miest nájdete TU

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti