Tehotnú ženu s koronavírusom odmietli prijať v troch nemocniciach. Nakoniec zomrela

Vedci vyrobili umelú kožu, ktorá cíti bolesť.
Zdroj: Pendik Duyuru/Facebook

Prijalo ju súkromné zdravotnícke zariadenie, no počas operácie nastali vážne komplikácie.

Strach z koronavírusu už prekračuje všetky medze. Pre prísne opatrenia odmietli tehotnú ženu s ochorením COVID-19 prijať až tri nemocnice v Istanbule. Žena nakoniec skončila v súkromnom zariadení, ale zomrela na operačnom stole, uviedol portál mirror.co.uk.

Dönüş Kılınç (32) bola v deviatom mesiaci tehotenstva. Keď začala cítiť kontrakcie, poprosila manžela, aby ju odviezol do nemocnice. Pre ochorenie COVID-19 bola doma v karanténe, ale keď už boli bolesti neznesiteľné, potrebovala lekársku pomoc.

Mladú rodičku manžel odprevadil do nemocnice, kde chodila na vyšetrenia. Tam ju však odmietli prijať, pretože bola nakazená. Povedali jej, že sem neprijímajú žiadnych pacientov s koronavírusom.

Skúsili teda šťastie v ďalšej nemocnici, kde opäť nepochodili. Keď ich neprijala ani tretia nemocnica, začali panikáriť. Obrátili sa na súkromné zdravotnícke zariadenie, bolo však už neskoro. Dönüş museli operovať, napokon zomrela na operačnom stole 3. novembra.

Turecké médiá uvádzajú, že keby manželia prišli do súkromného zariadenia ešte neskôr, neprežilo by ani dieťa. Rodina chce teraz na nemocnice podať žalobu.

ISTANBUL/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti