Poľsko oznámilo, kedy začnú s očkovaním proti koronavírusu

PEDOFIL3_tvnoviny.mp4
Zdroj: Shutterstock.com

Očkovanie populácie by malo prebiehať na približne 8000 miestach.

Prvé dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19 by mohlo mať Poľsko k dispozícii už v januári. Uviedol to v piatok šéf kancelárie poľského premiéra Michal Dworczyk, ktorého citovala agentúra Reuters.

Premiér Mateusz Morawiecki v stredu povedal, že očkovanie na nový koronavírus by sa v krajine malo začať predbežne vo februári budúceho roka.

„Podobne ako v iných krajinách to vyzerá tak, že Poľsko sa k prvým dávkam očkovacej látky dostane už v januári, keďže schvaľovací proces (vakcíny) prebehne koncom decembra a začiatkom januára," povedal Dworczyk pre verejnoprávny rozhlas.

Odhadol, že očkovanie populácie by malo prebiehať na približne 8000 miestach.

Morawiecki uviedol, že Poľsko, ktoré má 38 miliónov obyvateľov, si už u výrobcov objednalo 45 miliónov dávok vakcín. Vakcínu najprv podajú zdravotníckemu personálu, následne starším ľuďom od 65 rokov, ako aj pacientom v ošetrovateľských zariadeniach. Ako ďalšie skupiny v poradí budú zaočkovaní vojaci, policajti a hasiči.

Poľská vláda plánuje v decembri spustiť informačnú kampaň, ktorej cieľom je zvýšiť ochotu občanov dať sa zaočkovať voči koronavírusu SARS-CoV-2. Náklady na vakcinačný program odhadol Morawiecki na zhruba päť až desať miliárd zlotých (1,12 - 2,24 mld. eur).

Poľsko v stredu presiahlo hranicu jedného milióna nakazených koronavírusom. Od začiatku pandémie už v krajine podľahlo koronavírusovému ochoreniu 18 828 ľudí.

VARŠAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti