Fotografia lekára, ktorý pracoval pre koronavírus 256 dní bez prestávky, obletela svet

Aj napriek neustálemu vyťaženiu a únave každú službu poskytuje svojim pacientom útechu a podporu.

Pandémia koronavírusu vyťažuje zdravotníkov po celom svete oveľa viac, ako boli zvyknutí. Veľký nápor pacientov musia zvládať každý deň. Príbeh texaského lekára Josepha Varona im dodal ešte viac sily na ďalšie dni. Tento muž totiž pracoval pre koronavírus neuveriteľných 256 dní bez prestávky, uviedla CNN.

Fotografia, na ktorej utešuje v nemocnici na Deň vďakyvzdania pacienta s ochorením COVID-19, obletela svet. Médiám prezradil, ako táto snímka vznikla a tiež popísal zúfalú situáciu starších ľudí, ktorí ležia v nemocniciach. Izolácia je pre nich veľmi ťažká, pretože sú už aj tak dosť osamelí a teraz sa nemajú ani s kým porozprávať.

„Keď som vošiel do oddelenia covidu, videl som, ako sa jeden starší pacient snaží dostať z miestnosti a plače. Chcel byť so svojou ženou. Objal som ho a ani som nevedel, že nás niekto fotografuje," opísal lekár svoju skúsenosť. Pacient sa potom upokojil, ale bohužiaľ, svoju manželku uvidí až vtedy, keď sa vylieči z koronavírusu.


„Je to veľmi náročné. Predstavte si, že ležíte v miestnosti, kam chodia iba zdravotníci v ochranných oblekoch a s nikým sa nemôžete ani porozprávať. Maximálne telefonicky. Ak ste starší človek, je to ešte horšie, pretože sa cítite viac izolovaní a osamotení," uviedol Joseph Varon.

Lekár robí, čo je v jeho silách. Často sa s pacientmi porozpráva, ale nemá veľa času, lebo ho čakajú ďalší. Počet hospitalizovaných ľudí s COVID-19 je v USA stále veľmi vysoký. Lekári sa obávajú, že zdravotníctvo skolabuje. Vo vysielaní CNN Varon prosil ľudí, aby boli opatrní.

„Netuším, čo ma udržuje v tom, aby som pokračoval v práci. Neviem, ako je to možné, že som sa ešte nezrútil. Mnoho našich sestier plače uprostred dňa. Niekedy ich k tomu doženie práve takáto situácia, keď zúfalý pacient chce vidieť svoju ženu či rodinu" dodal.

WASHINGTON/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti