Pilotné testovanie škôl pokračuje, pridala sa aj Záhorská Bystrica

Podľa zatiaľ zverejnených informácií zistili školy v Trnave a Starej Ľubovni v sobotu deväť pozitívnych výsledkov.

Niektoré školy, ktoré chcú budúci týždeň otvoriť triedy aj pre žiakov druhého stupňa či stredoškolákov, si museli zorganizovať testovanie sami. Okrem piatich škôl zapojených do pilotného projektu sa chceli pridať aj ďalšie. Stále nevieme, koľko ich vlastne je a kde všade sa začne s vyučovaním ešte pred Vianocami. Úrad vlády plánuje zverejniť zoznam škôl a štatistiky až zajtra.

Včera začali testovať učiteľov, žiakov a ich rodičov v Starej Ľubovni a Trnave. Podľa zatiaľ zverejnených informácií zistili doteraz deväť pozitívnych výsledkov. K plánovaným školám sa pridala aj jediná bratislavská - v Záhorskej Bystrici. Testy a personál si museli zabezpečiť sami.

„Bolo to v podstate zo včera na dnes. My sme sa v piatok prihlásili na ten mail úradu vlády, že ideme do toho. Nedostali sme síce žiadnu odpoveď, ale mali sme firmu, ktorá má záujem u nás zriadiť takéto pracovisko a povedala, že áno, dokážu v rámci nedele a pondelka zabezpečiť pretestovať cca 600 ľudí," povedal starosta Jozef Krúpa.

Počas nedele otestovali dokopy 271 ľudí. Pozitívni boli dvaja. Pre TASR to potvrdil starosta. Podľa informácií od Krúpu bolo pozitívne jedno dieťa a jeden rodič, pričom obaja boli bezpríznakoví. Podľa riaditeľky Základnej školy s materskou školou Hargašova v Záhorskej Bystrici Zuzany Kaliarikovej študuje na 2. stupni 268 žiakov. Ak sa k nim priráta jeden zákonný zástupca žiaka a zamestnanci školy, tak by sa malo prísť otestovať okolo 600 ľudí. Starosta tvrdí, že počas nedele sa nechala pretestovať zhruba polovica zo všetkých.

Viac sa dozviete z reportáže Miroslavy Ondrejčíkovej.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti