Školu, do ktorej chodia Matovičove dcéry, opäť zatvorili

Adéla Krejdlová a Dominika Lukešová
Zdroj: TASR

Žiakov dvoch trnavských základných škôl cez víkend testovali.

Trnavská Anglicko/slovenská bilingválna škola BESST, kde chodia premiérove dcéry Rebeka a Klára Matovičové, museli po jednom dni od otvorenia zatvoriť.

Pre Dennik N to potvrdil zriaďovateľ školy s tým, že školu zatvoria od utorka (8. 12.). Dôvodom je, že tri panie učiteľky na druhom stupni boli pozitívne a vyučovanie bude opäť dištančné cez internet.

Po sobotnom (5. 12.) testovaní bola pozitívna jedna učiteľka, v pondelok (7. 12.) sa zamestnanci otestovali znova. Ďalšie dve učiteľky mali pozitívny výsledok. Ďalšie dve pozitívne učiteľky sú v materskej škole. Ako informoval portál zriaďovateľ do Vianoc vyučovanie na škole neobnoví.

Základná škola na Námestí Slovenského učeného tovarišstva spomínaná škola boli dve školy v Trnave, ktoré po víkendovom testovaní otvorili pre starších žiakov a obnovili prezenčné vyučovanie.

Pilotné testovanie škôl pokračuje, pridala sa aj Záhorská Bystrica

V pondelok podľa vyjadrenia riaditeľky ZŠ SUT Žofie Halásovej prišlo do školy 237 z 370 žiakov druhého stupňa. Nástup bol podľa riaditeľkinho vyjadrenia pokojný, žiaci sa pri vchode preukazovali negatívnym výsledkom testu.

"Máme tri vchody do školy, bol preto plynulý," uviedla riaditeľka. V súčasnosti riešia, ako skombinovať dištančné a prezenčné vyučovanie, kľúč našli v spojení tried v ročníku a uvoľnení jedného vyučujúceho pre výučbu tých, ktorí zostali doma. Riaditeľka uviedla, že bez podpory zriaďovateľa - mesta Trnava by škola testovanie sama fyzicky ani finančne nezvládla. Nasledujúce dni budú podľa nej náročné. Priznala, že nie všetci pedagógovia boli s rozhodnutím stotožnení, ale "niekto musí začať, musí byť niekto prvý".

Na Anglicko/slovenskej bilingválnej škole BESST sa počas víkendu otestovala zhruba polovica z 269 žiakov druhého stupňa a gymnázia, gymnazisti mali pritom záujem o niečo nižší. Podľa manažéra Juraja Tichého škola ponechala testovacie miesto otvorené aj pre ďalšie obdobie, už v pondelok ráno sa otestovalo ďalších 40 záujemcov. Škola spustila prezenčné i online vyučovanie.


TRNAVA/TASR, zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Školstvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.