Muž porušil karanténu na osem sekúnd. Z pokuty, ktorú dostal, sa vám zatočí hlava

Podľa prísnych karanténnych pravidiel Taiwanu nemôžu ľudia vôbec opustiť svoje izby bez ohľadu na trvanie.

Na svoj nevinný prehrešok len tak ľahko nezabudne. Filipínskemu robotníkovi udelili úrady na Taiwane pokutu 100 000 taiwanských dolárov, čo je v prepočte takmer 3 000 eur. Muž porušil karanténne predpisy tým, že na chvíľu vyšiel z hotelovej izby na chodbu, informuje CNN.

Filipínec bol v karanténe v meste Kao-siung. Závratnú pokutu pritom dostal za osemsekundové porušenie karantény. Muža totiž zachytila kamera a zamestnanci hotela následne kontaktovali ministerstvo zdravotníctva.

Podľa prísnych karanténnych pravidiel Taiwanu nemôžu ľudia vôbec opustiť svoje izby bez ohľadu na trvanie. Podľa oficiálnej taiwanskej spravodajskej agentúry je v meste Kao-siung 56 karanténnych hotelov s celkovým počtom 3 000 izieb.

Úradom na Taiwane sa podarilo dostať pandémiu pod kontrolu aj napriek tomu, že nemuseli pristúpiť k drastickým reštrikčným opatreniam. Vláda nemusela pristúpiť k tvrdému lockdownu ani k obmedzeniu občianskych slobôd. Namiesto toho úrady pristúpili k rýchlym opatreniam ako je napríklad pravidelná kontrola cestjúcich na priamych letoch z Wu-chanu, odkiaľ sa pandémia rozšírila. Vláda tiež investovala do hromadného testovania a rýchleho a efektívneho sledovania kontaktov.

Podľa dostupných informácií sa na ostrovnom štáte s 23 miliónmi obyvateľmi objavilo doposiaľ iba 718 prípadov a zomrelo sedem ľudí.

TAIWAN/tvnoviny.sk, lm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti