Moderátor Viktor Vincze opísal, ako bojuje s koronavírusom. Tieto príznaky ho prekvapili

Rodine ostali po Barbore iba spomienky.
Zdroj: Instagram.com/ViktorVincze

Moderátor Televíznych novín prezradil, ako sa momentálne cíti.

Viktor Vincze a Adela Vinczeová pred pár dňami potvrdili, že majú ochorenie COVID-19. Moderátor Televíznych novín otvorene opísal, aký priebeh má u nich koronavírus. Prečítajte si, čo Viktora prekvapilo, ako sa cíti a aj to, ako nákazu porazili jeho starí rodičia.

O tom, že si pozitívny, si napísal pred pár dňami. Ako to na teba prišlo a aké boli prvé chvíle od vypuknutia nákazy?

Som doma od štvrtka. Do izolácie som išiel po Televíznych novinách, keď som sa dozvedel, že Adelka bola pozitívna. Hneď v piatok som išiel na PCR test, ktorý mi vyšiel negatívny. Bol som prekvapený, že sa nákaza ešte neukázala. V sobotu večer som už začínal mať mierne príznaky a v nedeľu to udrelo v plnej sile a vedel som, že to je jednoznačne ono. Teplota mi vystrelí nad 40 stupňov, paralen ju zrazí len na chvíľu a potom prudko vystrelí naspäť. Nemal som pritom žiadne iné ťažkosti.

Ako sa momentálne cítiš?

Začína sa zintenzívňovať suchý kašel, aktuálne ma veľmi bolí chrbát. Neviem, či preto, že zle ležím, alebo to má súvis s chorobou. Ťažko sa mi preto spí, budím sa aj päťkrát za noc. Práve nemám teplotu, pred chvíľou som si ju meral, ale cítim sa tak, akoby som mal horúčku. Celé to má veľmi nepredvídateľné a premenlivé momenty, ktoré sa akoby cyklicky vracajú a odchádzajú. Dúfam teda, že 40-ky sú už za mnou a nevrátia sa.

Adela má podľa tvojich slov miernejší priebeh ochorenia. Nezmenilo sa to?

Má mierne zvýšenú teplotu, ale inak je v poriadku. Môže to byť aj tým, že od „svojho“ zdroja nákazy dostala menšiu nálož ako ja od nej. Z labáku mám na základe svojho PCR testu informáciu, že ja som len na začiatku, pričom ona už takmer na konci.

Po tom, ako ochorenie u teba vypuklo, si kontaktoval aj svojho lekára?

Áno, hneď prvý deň. Bolo to podľa očakávaní, keď sa zhorší zdravotný stav natoľko, že nebudem vedieť nič s tou teplotou urobiť alebo sa začnem dusiť, mám kontaktovať rýchlu zdravotnú službu a presunuli by ma do nemocnice, ale to zatiaľ u mňa nie je a dúfam, že ani nebude.

Koronavírus prekonali aj tvoji starí rodičia. Aký priebeh ochorenia mali oni?

Obaja majú nad 70 rokov. Babka mala ťažší priebeh ako dedo. Niekoľko týždňov neustále teploty. Povedala mi, že to bolo neuveriteľne vyčerpávajúce, do toho prišli aj tráviace ťažkosti… Dedo to vraj zvládal lepšie. Našťastie, nemali tie najťažšie pľúcne prejavy a nemuseli ísť do nemocnice, čo bolo kľúčové. Babka je dnes mojím „lekárom“ na telefóne, keďže mi každý deň volá s radami, lebo ona to už prekonala.

Teraz sa už obaja cítia dobre?

Áno, už lepšie. Babka stále cíti niektoré následky. Je to presne tak, ako to opisujú pacienti, ktorých sme mali aj v reportážach v Televíznych novinách. Tí hovorili, že po prekonaní nákazy nevládzu napríklad vyjsť po schodoch alebo si nevedia zašportovať, lebo sa okamžite zadychčia. Uvidím, čo sa bude týkať mňa. Dúfam, že nič z toho.

Objavujú sa rôzne komentáre od pochybovačov, ktorí neveria, že celý svet trápi pandémia. Spochybňujú aj tvoj stav. Tak prezraď - koľko eur si vzal za to, že si sa nechal nakaziť?

To určite nemôžem prezradiť, to je súčasť zmluvy s tými, ktorí platia. Nemôžem o tom predsa verejne hovoriť a kontrakt porušiť (smiech). A teraz vážne. S tými ľuďmi, ktorí to tvrdia a píšu, by som sa ihneď vymenil. Aby som mohol svoj čas tráviť tým, že vypisujem nezmysly, ktoré mi napadnú kade-tade a oni by mohli ležať tu namiesto mňa.

BRATISLAVA/Rebeka Kosečeková

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti