Čiastočný lockdown sa má začať tri dni pred Štedrým dňom

Vianocny_Balik_2020_Markiza_.mp4
Zdroj: TASR/AP

Podľa našich informácií by mal trvať minimálne do 10. januára.

Slovensko čaká pred Vianocami čiastočný lockdown. Potvrdil to minister vnútra Roman Mikulec po takmer šesťhodinovom rokovaní krízového štábu.

Denník N informuje, že lockdown by sa mal začať v pondelok 21. decembra.

Podľa informácií TV Markíza by mal trvať minimálne do 10. januára budúceho roka. Jeho koniec by mal záležať od epidemickej situácie v súvislosti s koronavírusom na Slovensku.

Prečítajte si tiež:

Žiadne ďalšie podrobnosti minister rovnako ako premiér Igor Matovič nepovedali. Obaja avizovali, že o výsledkoch rokovania krízového štábu budú informovať po stredajšom (9. 12.) rokovaní vlády. Podľa premiéra sa na štábe dohodli na viacerých opatreniach.


Hlavný hygienik Ján Mikas ešte pred rokovaním avizoval potrebu sprísňovania opatrení. "Nie je vylúčený aj určitý spôsob lockdownu, ale treba zadefinovať aký," povedal. Myslí si, že väčší význam by mal celoplošný lockdown a nie regionálny vzhľadom na zlú epidemiologickú situáciu takmer vo všetkých okresoch. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) zároveň potvrdil, že na pondelkovom (7. 12.) zsadnutí vlády sa diskutovalo o ďalších možných riešeniach vrátane lockdownu. Poznamenal, že sa nemusí všetko zatvárať, treba však znížiť mobilitu ľudí.


BRATISLAVA/TASR, mm, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti