Sulík: Ak zatvoria terasy, je to cielená likvidácia našich reštaurácií

Minister hospodárstva si vie predstaviť, že by bol lockdown v najpremorenejších okresoch.

Na Slovensku by bolo dobré mať opatrenia v boji proti novému koronavírusu, ktoré do seba zapadajú a majú hlavu a pätu. Uviedol to pred stredajším rokovaním vlády minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Vie si predstaviť, že by bol lockdown v najpremorenejších okresoch.

Na Vianoce nás čaká lockdown. Čo všetko o pripravovaných opatreniach zatiaľ vieme?

„Rád by som videl plán, ktorý nám ukáže, ako von z krízy a ako budeme postupovať do budúcna, nie takéto ad hoc rozhodnutia od pásu," podotkol minister. Dodal, že miera predvídateľnosti pandémie by mala byť vyššia, ako je dnes. „Takto to nefunguje dobre, vidíme to z posledných troch mesiacov," doplnil.

Sulík poukazuje na to, že ak sa má znížiť mobilita ľudí, najmä seniorov, bolo by treba zrušiť vlaky zadarmo. Prípadné zavretie reštaurácií a terás v piatok (11. 12.) označil za cielenú likvidáciu.

Vzbúrené reštaurácie vyhlasujú, že sú v práve. Dali sme ich analýzu posúdiť odborníkovi

V súvislosti s nákupom antigénových testov Sulík potvrdil, že rezort hospodárstva nákup organizuje. Realizovať sa bude priamym rokovacím konaním. „Ak všetko dobre pôjde, testy tu budú 7. januára," uviedol.

Ministerstvo obrany aj štátne hmotné rezervy majú na svojich skladoch nejaký počet antigénových testov, Sulík však nevedel povedať konkrétne číslo. Malo by však ísť o "nízko miliónový počet".


BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti