Mladá matka nestihla po pôrode ani objať svoje dieťa. Zomrela na koronavírus

22.jpg
Zdroj: Erika Beccera/Facebook

Chlapček sa narodil zdravý bez ochorenia COVID-19.

Američanka Erika Becceraová (†33) je ďalšou mladou obeťou nového typu koronavírusu. Ochorenie COVID-19 jej diagnostikovali v 8. mesiaci tehotenstva. Pôrod jej museli v novembri vyvolať a narodil sa jej krásny a zdravý chlapček. Bohužiaľ, nestihla ho ani objať, pretože na následky komplikácií vyvolaných koronavírusom zomrela.

Erika po pôrode nemohla byť so svojím synom ani na moment sama kvôli prísnym opatreniam v nemocnici. Sama nechcela svoje dieťa nijako ohroziť. To ešte netušila, že ho nikdy nebude držať na rukách. O tri týždne zomrela, uviedla CNN.

Erika strávila pred pôrodom niekoľko dní v nemocnici pre problémy s dýchaním. Po návrate domov sa jej stav rapídne zhoršil. Lekári sa preto rozhodli vyvolať pôrod. „Hneď potom, čo porodila svojho syna, ju pripojili na prístroje, pretože nemohla už vôbec dýchať," uviedol jej brat Michael Avilez.

„Erika bola úžasná osoba. Hlavné bolo pre ňu šťastie druhých ľudí," dodal Michael. Za Erikou smúti najmä jej manžel s ročnou dcérkou a najbližšia rodina. Založili pre nich na charitatívnej stránke GoFundMe účet, na ktorý môžu prispievať ľudia z celého sveta. Peniaze pôjdu na jej pohreb a zvyšok sa odloží pre jej deti.


WASHINGTON/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti