Zdravotnícky analytik Smatana tvrdo skritizoval nové opatrenia. Prečítajte si, čo napísal

Vladimír Furdík ako Nočný kráľ.
Zdroj: TASR

Servítku si nedával ani vedec Čekan.

Premiér Igor Matovič s hlavným hygienikom Jánom Mikasom v stredu (9. 12.) večer predstavili nové opatrenia vlády v súvislosti s pandémiou koronavírusu počas vianočných sviatkov. Zdravotnícky analytik Martin Smatana ich na svojej facebookovej stránke tvrdo skritizoval.

„Zatvorenie terás či sprísnenie prevádzky hotelov vlekov a lanoviek nám so súčasným extrémnym rastom nespraví takmer nič. Zatvorenie obchodov tri dni pred Vianocami posunie nákupnú horúčku len o pár dní skôr a školy by boli zavreté na sviatky tak či onak. Kostoly? Otvorené. Mobilita? Nezmenená. Plán zastaviť rekordný rast? Žiaden. Regionálne riešenie? Nežartuj. Nejaký plán po sviatkoch? Uvidíme. Očakávaný výsledok? Nikto nevie,“ napísal okrem iného.

Počas posledných rokov som zažil nespočetne veľa rokovaní o chýbajúcich zdrojoch v zdravotníctve. Počas stretnutí som...

Uverejnil používateľ Martin Smatana   Streda 9. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Martin Smatana

Kritiku na adresu nových opatrení adresoval aj Pavol Čekan .Podľa jeho statusu na sociálnej sieti nastal čas, aby manažovanie situácie prevzali odborníci a krízoví manažéri, inak dopadneme veľmi zle.

Nastal čas, aby manažovanie koronakrízy prevzali do rúk odborníci a krízoví manažéri! Inak dopadneme veľmi zle.

Uverejnil používateľ Pavol Cekan Streda 9. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Pavol Čekan

Tím slovenských vedcov okolo Pavla Čekana a virológa Borisa Klempu vyvinuli test, ktorý dokáže rozlíšiť chrípku od nákazy koronavírusom. V polovici novembra dostal certifikát aj od Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.