Riziko nákazy je pri lyžovaní nižšie ako vo wellnesse, myslí si to prezident Zväzu cestovného ruchu

Kvido
Zdroj: TASR

Zároveň vyzdvihol potrebu poznať včas režimové opatrenia, pretože inak môžu mať problém takmer všetky podniky v cestovnom ruchu.

Riziko nákazy novým koronavírusom je v prípade lyžiarskych stredísk nižšie ako napríklad pri wellness službách. Myslí si to prezident Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR Marek Harbuľák. Uviedol to v súvislosti s tohtoročnou zimnou sezónou.

„Lyžujete vo voľnej prírode, pohyb ľudí je rozptýlený vo väčšom priestore a je len niekoľko bodov, kde sa sústreďujú v krátkom čase viacerí návštevníci a v týchto bodoch vieme spraviť také preventívne opatrenia, ktoré zamedzia šíreniu nákazy. Takže lyžiari sa budú môcť na zjazdovkách cítiť bezpečne," ubezpečil Harbuľák.

Cestovať na sviatky nezakázali. Tri týždne budú zavreté obchody, podniky musia testovať a školáci byť doma

Rovnako ako počas letnej sezóny predpokladá, že Slováci v zime začnú viac navštevovať aj iné miesta a lokality na Slovensku, a to nielen v spojení s lyžovačkou. „Okrem vyhľadávaných zimných či lyžiarskych stredísk to môžu byť napríklad aj wellness hotely, relaxačné pobyty v liečebných kúpeľoch," priblížil.

Zároveň vyzdvihol potrebu poznať včas režimové opatrenia, pretože inak môžu mať problém takmer všetky podniky v cestovnom ruchu. Skonštatoval, že bez plánu sa nedá fungovať. „Potrebujeme bezpodmienečne poznať plán, a to aj za cenu toho, že sa bude upravovať podľa vývoja ochorenia," dodal.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.