Okres Púchov sa začína podobať na Oravu spred plošného testovania. Región volá o pomoc

Dianin otec je hudobník Robo Rist
Zdroj: TV Markíza

Základne školy neotvorili vôbec, v pondelok dokonca zatvorili polovicu škôlok v meste.

Koronavírus sa začal opäť šíriť. Alarmujúca situácia je v okrese Púchov, kde sa to začína podobať na Oravu spred celoplošného testovania. Vládne kroky či pomoc sú však momentálne slabé.

Priamo v okresnom meste je až tretina antigénových testov pozitívnych. Základne školy neotvorili vôbec a v pondelok dokonca zatvorili polovicu škôlok v meste.

„Situácia je skutočne dramatická a stále sa to zhoršuje. Momentálne už asi dva týždne sme najhorší okres, najhoršie mesto. Denný kĺzavý medián pre náš okres je asi 50 denne nakazených, čo je veľmi zlé číslo,“ povedal nám púchovský viceprimátor Lukáš Ranik.

Po náraste pozitívne testovaných ľudí mesto už minulý týždeň zriadilo tri odberné miesta a stále je to podľa nich nedostatočný počet. Pomohlo by zriadenie odberných miest v okolitých obciach, aby ľudia nemuseli cestovať a neroznášali vírus.

Zatiaľ čo vládni predstavitelia sa nevedia dohodnúť, ako budú pokračovať, v Púchove hovoria o druhej Orave. „Nepovedala by som, že je to druhá Orava, ale začíname sa blížiť,“ myslí si riaditeľka RÚVZ Trenčín Ľudmila Bučková.

Minister hospodárstva Richard Sulík hovorí, že v okrese Púchov malo byť vo štvrtok (10. 11.) celoplošné testovanie. „O tomto diskutujeme dokola, opakovane stále a na krízovom štábe som presne toto navrhoval,“ vyhlásil.

Ranik za dôležité považuje to, aby im v tomto prípade pomohla aj vláda. „Ak pán premiér včera 20-krát spomínal Púchov, tak ho pozývame srdečne do Púchova. Jednoducho sme v tom spoločne a musíme sa spoločne z toho dostať von,“ dodal.

Aj keď v tomto prípade budú opatrenia predsa len jemnejšie, v tomto meste by mohli trvať aj šesť týždňov. Jeden z hlavných dôvodov premorenia okresu môže byť aj pohraničná poloha mesta, pretože Zlínsky kraj bol na tom najhoršie v Českej republike. „Potom sú tam takisto veľké závody, pretože aj tam vznikajú veľké ohniská. Jednoducho strácame opartnosť,“ dodala Bučková.

Reportáž spracoval Michal Bujna.

Celé vydanie Televíznych novín si pozrite na markizaplus.sk.  

PÚCHOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Púchov

Dôležité udalosti