Klienti sociálneho centra v Nitrianskom Pravne dostali najkrajší vianočný darček

dovera na telo.mp4
Zdroj: TV Markíza

Najkrajšie sviatky v roku strávia s blízkymi.

Pandémia koronavírusu píše smutné príbehy. Klienti sociálnych zariadení sa museli naučiť žiť bez kontaktu s rodinou. Blízkych nevideli dlhé mesiace. Pre mnohých je to ešte horšie ako samotný koronavírus.

Centrum sociálnych služieb Bôrik v Nitrianskom Pravne. Viac ako 170 klientov tu v podstate od marca žije v prísnych opatreniach. „Najhoršie je to sociálne odlúčenie od príbuzných, známych či priateľov, ktorí ich predtým pravidelne navštevovali," tvrdí riaditeľ Róbert Orság.

Hovorí sa, že oči sú okno do duše. Zdravotné sestry, ktoré sa denne o klientov starajú, opísali, čo v očiach dôchodcov vidia. „Keď sa na tých ľudí pozriete, vidíte, že v nich majú smútok. Pohladenie nemôžete dať každému, lebo to by tu človek musel byť 24 hodín. Snažíme sa im aspoň pekným slovom a nejakým pohladením nahradiť prítomnosť príbuzných, ale je to ťažké," povedala nám Bibiana Šimová.

Riaditeľ centra sa ale rozhodol, že svojim klientom dá ten najkrajší darček. Počas vianočných sviatkov budú s blízkymi. Rozhodnutie sa rodilo ľahko. Vianoce sú predsa sviatky pokoja a lásky. „Je to taký bonus pre nich za to, že zvládame túto pandémiu, povedal by som, veľmi dobre a statočne," dodal Orság.

Po sviatkoch s rodinou sa ale musia nechať otestovať. No všetci sa zhodli na tom, že to za to stojí.

Reportáž spracoval Peter Ziman.

Celé vydanie Televíznych novín si pozrite na markizaplus.sk.  

NITRIANSKE PRAVNO/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nitrianske Pravno

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.