Policajti zistili desiatky porušení pravidiel v gastro a fitness cenrách. Pokutám sa nevyhnú

Diana je vokalistkou otcovej kapely Funkiez.
Zdroj: TV Markíza

Skontrolovali pritom takmer 1200 zariadení.

Policajti vykonali v uplynulých dňoch takmer 1200 kontrol reštauračných zariadení a 42 kontrol fitness centier. Porušenia zistili v 26 prípadoch, ktoré následne oznámili na regionálne úrady verejného zdravotníctva. TASR o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR Barbara Túrosová.

"Najviac porušení bolo zistených v Banskobystrickom kraji (10) a Nitrianskom kraji (6), potom v Prešovskom kraji (5), po dve porušenia v Trnavskom a Žilinskom kraji, v Trenčianskom kraji jedno porušenie, kým v Bratislavskom a Košickom kraji žiadne," priblížila Túrosová.

Ako upozornilo ministerstvo, pokuty, ktoré sú oprávnené ukladať príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva, sú niekoľkonásobne vyššie ako sankcie ukladané políciou. "Preto opätovne apelujeme na verejnosť, aby dodržiavala všetky opatrenia, a to nielen pod hrozbou sankcií, ale predovšetkým v záujme života a zdravia," dodala Túrosová. Avizovala, že policajné kontroly zamerané na dodržiavanie opatrení prijatých v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 budú pokračovať.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Fitnescentrum

Dôležité udalosti