Nákaza komplikuje prijímanie kľúčových zmien, viacerí koaliční poslanci sú covid pozitívni

Jozef Pročko (OĽANO).
Zdroj: TASR

Hlasovania o ústavných zmenách preložili o týždeň.

Nákaza komplikuje vládnej koalícii prijímanie najcitlivejších zmien. Rokovanie parlamentu prerušili, odložili na budúci týždeň hlasovania o ústavných zmenách. Viacerí vládni poslanci sú covid pozitívni, rokovania prerušili do budúceho štvrtka (17. 12.)

Napriek tomu, že koalícia má 95 hlasov, potrebných 90 hlasov v parlamente nemali. Okrem iných absencií na pridali neplánované covidové. Z prehľadu neprítomných na štvrtkových (10. 12.) hlasovaniach sa dá približne dovtípiť o koho môže ísť. Covidové absencie majú v klube oľano, SaS aj Sme rodina.

Na programe bolo najmä hlasovanie o zmene ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Vláde má umožniť opakovane predlžovať núdzový stav o 40 dní, predlžovanie bude musieť následne odsúhlasovať aj parlament.

Aktuálne vyhlásený núdzový stav vyprší 29. decembra. Či parlament rozšíri vláde možnosti na jeho predĺženie, nie je isté.

Od premiéra Igora Matoviča sa nám v piatok (11. 12.) nepodarilo zistiť, či majú plán B ak sa to nepodarí. Parlament nemá pripravenú možnosť ako fungovať napríklad online, ak by v karanténe ostalo priveľa poslancov a neboli by uznášaniaschopní.

Téme sa venovala reportérka Martina Töröková.

Celé vydanie Televíznych novín si pozrite na markizaplus.sk.  

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti