Ako na hojdačke. Česko sa začína blížiť ku kritickému stupňu 5

Monika Jankovská.
Zdroj: TASR/AP Photo/Petr David Josek

Za sobotu v Česku pribudlo 3655 prípadov nákazy koronavírusom.

Laboratóriá v Česku odhalili v sobotu 3655 prípadov nákazy koronavírusom. Rizikové skóre českého protiepidemického systému (PES) sa už pomaly začína blížiť k najvyššiemu stupňu 5, pričom najvážnejšia situácia je stále vo východočeskom okrese Havlíčkův Brod, píše webová stránka televíznej stanice Nova.

Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena protiepidemických opatrení, po predchádzajúcom poklese opäť rýchle stúpa. V sobotu sa zdvihlo z hodnoty 64 na 69 a v nedeľu na 71. Od hodnoty 75 ide pritom už o piaty stupeň systému PES. Päťka v tomto prípade označuje najvyšší stupeň pohotovosti.

A aj keď naďalej v Česku platí tretí stupeň opatrení, vláda v pondelok pravdepodobne vyhlási stupeň štvrtý, nechal sa pre TV Nova počuť vicepremiér a minister priemyslu a dopravy Karel Havlíček.

Aktuálne je v nemocniciach 4111 pacientov s chorobou COVID-19, z toho 548 vo vážnom stave. Počet pacientov s týmto ochorením v nemocniciach v Českej republike od začiatku novembra klesal, v posledných dňoch však zase narastá. Od štvrtka tohto týždňa, na druhej strane, počet hospitalizovaných i pacientov vo vážnom stave klesal, vypočítava spravodajský server TN.Nova.cz.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.