Nemecko zavádza prísne opatrenia. Krajina zažíva rekordné čísla nových infikovaných

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Kiná, divadlá a športové zariadenia, ako napríklad telocvične či plavárne, sú v Nemecku zatvorené už od novembra.

Nemecko výrazne sprísni protepidemické opatrenia v snahe zabrániť „exponenciálnemu rastu" počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. V nedeľu to oznámila nemecká kancelárka Angela Merkelová, ktorú cituje agentúra AFP.

Od 16. decembra do 10. januára budú v spolkovej republike zatvorené školy, kaderníctva a všetky obchody s výnimkou tých, ktoré predávajú tovar každodennej spotreby. Zároveň bude platiť zákaz predaja alkoholu na verejne prístupných miestach, teda aj vareného vína. Nemecká vláda taktiež vyzvala zamestnávateľov, aby ľudom umožnili pracovať z domu.

Situáciu vo svete môžete sledovať TU.

Kiná, divadlá a športové zariadenia, ako napríklad telocvične či plavárne, sú v Nemecku zatvorené už od novembra.

Minister financií Olaf Scholz v sobotu vyslovil požiadavku rozsiahlych obmedzení pre predaj a prisľúbil, že vláda sa bude zaoberať hospodárskymi aj spoločenskými následkami uzatvorenia obchodov.

Sprísnené opatrenia už začali od soboty platiť napríklad v Bádensku-Württembersku, kde zaviedli obmedzenia vychádzania, a od pondelka bude platiť celkový lockdown v Sasku.

V Nemecku hlásil Inštitút Roberta Kocha (RKI) v sobotu 28.438 nových prípadov nákazy a 496 úmrtí na koronavírus. Rekord v počte novoinfikovaných (29.875) zaznamenali v krajine v piatok. Celkovo bolo v Nemecku do soboty pozitívne testovaných 1.300.516 osôb a 21.466 ľudí ochoreniu COVID-19 podľahlo.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti