Budeme mať Vianoce v bubline? Takto by mohla vyzerať výnimka zo zákazu vychádzania

0401_Harry_Potter_a_vazen_z_Azkabanu_04_01_P40_So_20_30__12.mp4
Zdroj: shutterstock.com/Peter Kvasnicak

O konkrétnej podobe lockdownu zrejme rozhodne špeciálna komisia.

Aj niekoľko dní pred Vianocami stále nie je jasné, ako budeme môcť tráviť najkrajšie obdobie roka. Ako je známe, vláda ohlásila lockdown krajiny bez plošného testovania.

O jeho konkrétnej podobe v utorok (15.12.) rokuje špeciálna komisia, ktorá pozostáva ako z odborníkov, tak aj predstaviteľov vlády.

Podľa informácií Hospodárskych novín je jednou z možností, ako zmierniť prísne obmedzenia, model, ktorý zaviedli vo Veľkej Británii.

Ide o takzvané vianočné rodinné bubliny. V praxi by to znamenalo to, že počas sviatkov by sme sa mohli stretávať s najbližšou rodinou. Práve takéto „výlety" by boli toľko skloňovanou výnimkou z chystaného zákazu vychádzania.

Britské bubliny budú fungovať na nasledovnom princípe: Občania Londýna si od 23. do 27. decembra vytvoria svoje rodinné skupiny, ktoré sa budú môcť stretávať a navštevovať. Každá takáto bublina môže mať členov maximálne troch domácností, ktoré sa tak budú môcť vídať počas piatich dní.

Členovia každej bubliny sa pritom môžu navštevovať vo svojich domovoch, kde môžu zostať aj cez noc a schádzať sa môžu aj na vonkajších verejných priestranstvách. Nesmú však chodiť do barov či reštaurácií.

Pri styku s ľuďmi mimo bubliny je potrebné dodržiavať aspoň dvojmetrový odstup a osoby s príznakmi ochorenia nesmú byť súčasťou skupiny. 

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slovensko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.