Ošetrovatelia v šoku. Koronavírusom sa v ZOO nakazil aj leopard

Predstavitelia zoo si myslia, že sa samica nakazila od asymptomatického zamestnanca.

Ošetrovatelia v zoologickej záhrade v americkom Louisville v štáte Kentucky riešia prípad infikovaného leoparda snežného, ktorý bol pozitívne testovaný na koronavírus. Momentálne čakajú na výsledok testov ďalších dvoch leopardov, u ktorých majú podozrenie na nákazu, informuje The Huffington Post.

Zoo oznámila, že infikovaná je päťročná samica leoparda snežného NeeCee, nakazení by mohli byť aj dvaja samci. Podľa informácií sa ochorenie u všetkých troch zvierat prejavilo miernymi príznakmi.

„U troch leopardov snežných sa v posledných dvoch týždňoch začali prejavovať mierne respiračné príznaky vrátane občasného suchého kašľa. Máme podozrenie, že NeeCee sa nakazila od asymptomatického zamestnanca, napriek tomu, že zoologická záhrada prijala preventívne opatrenia.“

Podľa veterinára Zoliho Gyimesiho nie sú zvieratá ani napriek nákaze letargické a chutí im aj jesť. Pracovníci zoologickej záhrady, ktorí pracujú so zvieratami, musia mať na sebe  ochranné prostriedky, podrobujú sa pravidelným kontrolám teploty a denne musia dodržiavať prísne bezpečnostné opatrenia, aby sa zamedzilo ďalšiemu šíreniu nákazy.

„Pokračujeme v prijímaní ďalších preventívnych opatrení a robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili bezpečnosť našich návštevníkov a zvierat,“ uviedol riaditeľ zoo John Walczak.

Zoologická záhrada vyradila všetky tri zvieratá z expozície, až pokým sa nepreukáže, že koronavírusom už netrpia.

Zdroj: YouTube/LouisvilleZoo

USA/tvnoviny.sk, lm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Leopard

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.