Na trasovaní kontaktov na regionálnych úradoch pracuje už 820 osôb

Loren Schauers prišiel o polovicu tela
Loren Schauers prišiel o polovicu tela Zdroj: TASR/AP

Z nich bolo 166 epidemiológov a 339 bolo z iných odborných sekcií.

Počet osôb pracujúcich na trasovaní kontaktov od začiatku decembra stúpol na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva (RÚVZ) na 820 osôb. Z nich bolo 166 epidemiológov a 339 bolo z iných odborných sekcií. Uviedla to hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

„K trasovaniu kontaktov pristupujú RÚVZ s maximálnym nasadením. Ak sa situácia v niektorom z regiónov významne zhorší a v danom momentne nepostačujú na dôsledné trasovanie kontaktov ani posilnené personálne kapacity, je stanovený systém trojíc regionálnych úradov, ktoré si v prípade potreby navzájom pomáhajú," povedala.

Doplnila, že stúpol aj počet dohodárov, ktorých je 104, a vojakov, ktorých je 174. Zvyšní pracovníci boli podľa jej slov v inom pracovnom pomere (absolventská prax), respektíve boli dobrovoľníci.

V rámci otázky financovania Račková reagovala, že dotácia Ministerstva zdravotníctva SR vyplnila nároky na mzdové posilnenie do konca roka. Od januára budúceho roka sú tieto nároky započítané v rozpočte na príslušný rok, osobitné zvyšovanie teda podľa ÚVZ SR nie je potrebné.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kontakty

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.