Emmanuel Macron mal pozitívny test na koronavírus

Aktuálna situácia na Slovensku.
Zdroj: TASR

Test absolvoval, keď sa uňho objavili prvé príznaky.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus. Oznámil to vo štvrtok Elyzejský palác, informovala agentúra AFP.

"Prezident mal dnes pozitívny test na (ochorenie) COVID-19," uvádza sa vo vyhlásení Macronovej prezidentskej kancelárie s tým, že sa dal otestovať po tom, ako mal "prvé príznaky" tohto ochorenia.

Macron v súlade s príslušnými nariadeniami podstúpi sedemdňovú domácu karanténu, pričom si aj naďalej bude plniť svoje povinnosti, píše Elyzejský palác.

Do domácej karantény šiel aj francúzsky premiér Jean Castex, keďže podľa vyhlásenia svojho úradu prišiel s Macronom do kontaktu. Hoci nemá príznaky ochorenia, nezúčastní sa na štvrtkovom zasadnutí hornej komory parlamentu, Senátu, kde mal načrtnúť stratégiu vlády v oblasti očkovania proti COVID-19.

Medzičasom AFP oznámila, že v kontakte s francúzskym prezidentom bol aj španielsky premiér Pedro Sánchez, ktorý sa takisto v súčasnosti nachádza v preventívnej domácej izolácii.

Medzi ďalšími svetovými lídrami, ktorí už oznámili pozitívny test na koronavírus, boli britský premiér Boris Johnson či americký prezident Donald Trump.

Od začiatku pandémie Francúzsko zaznamenalo viac ako dva milióny prípadov nákazy a takmer 60.000 úmrtí.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Emmanuel Macron

Dôležité udalosti