Univerzitná nemocnica v Bratislave hlási 255 infikovaných zdravotníkov

Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva zachované.

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) má v domácej karanténe 255 zdravotníckych pracovníkov z piatich nemocníc. Všetci boli pozitívne testovaní na nový koronavírus.

Uviedla to hovorkyňa najväčšej nemocnice na Slovensku Eva Kliská. V nemocniciach UNB pracuje podľa jej slov 4 600 zdravotníkov.

Ako ďalej povedala, UNB prispôsobuje svoje kapacity počtu pacientov s ochorením COVID-19, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu. Aktuálne je hospitalizovaných 213 pacientov. Počas druhej vlny pandémie podľa hovorkyne prioritne riešia v nemocniciach v rámci ostatných prípadov akútne hospitalizácie.

„Ambulantná zdravotná starostlivosť je poskytovaná v bežnom režime, s prihliadnutím na nevyhnutnosť osobnej návštevy lekára. Plánovaná zdravotná starostlivosť formou hospitalizácie, ktorá má odkladný účinok, je pozastavená od 27. októbra,“ komentovala.

Poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti zostáva v UNB zachované aj naďalej. Toto pozastavenie sa však netýka onkologických pacientov a akútnych stavov, ktoré si vyžadujú neodkladný operačný výkon.

Prečítajte si tiež:

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti