V osade, ktorú zavreli pre koronavírus, zomrel mladý muž

Vyhodnocovanie antigénových testov.
Zdroj: Roman Ruttkay

Mal mať vážne zdravotné problémy, medzi iným trpel nadváhou.

Prísne bezpečnostné opatrenia v rómskej osade v Ratnovciach pri Piešťanoch, kde zaznamenali až 28 pozitívnych ľudí naďalej pokračujú. K policajtom sa už v sobotu (19. 12.)  pridalo aj vojsko. V osade v piatok (18. 12.) podvečer prišiel o život mladý muž.

Vojaci s policajtmi strážia miesto zo všetkých strán. V rómskej osade mali pomerne rušnú noc. Skonal tu totiž 25-ročný muž. To, či zomrel na COVID-19, ukáže až pitva.

Úmrtie muža nesú v osade veľmi ťažko. Obec preto požiadala rómsku splnomocnenkyňu , aby im podali pomocnú ruku psychológovia. Podľa starostky Daniely Sigetovej je to pre to, aby zvládli situáciu nakoľko sa blížia sviatky a nevedia, kedy bude mať zosnulý pohreb.

V osade má trvalý pobyt 97 ľudí, no žije ich tam asi dvesto. Medzi nakazenými je aj trojročné dieťa. Podľa našich informácii aj napriek prísnym opatreniam sa niektorí infikovaní neustále pokúšajú osadu opustiť.

V karanténe musia byť minimálne desať dní. Celý ten čas im jedlo zabezpečí obec. Izolovaní si napíšu čo chcú, a nákupy im spravia úradníci.

Peniaze za nákup zaplatia buď ihneď, keď si potraviny preberú alebo ak financie momentálne nemajú , stiahnu im to zo sociálnej dávky.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay.


RATNOVCE/zg, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti