Takmer celá vláda je v karanténe, aj vicepremiér Holý mal pozitívny test

V preventívne karanténe je aj prezidentka Čaputová.

Vyzerá to tak, že toľko pozitívnych členov vlády i iných politikov na koronavírus, ktorí sú aj naraz v karanténe, ešte počas pandémie nikde na svete asi nebolo. Pozitívne testovaným na COVID-19 bol aj vicepremiér Štefan Holý, ktorý ostáva v karanténe, potvrdili z úradu vlády.

Aj prezidentka Zuzana Čaputová je v preventívnej karanténe. Dôvodom je, že vo štvrtok (17. 12.) sa stretla s pozitívne testovaným ministrom obrany Jaroslavom Naďom. Podľa jej hovorcu Martina Strižinca sa prezidentka cíti dobre a nemá žiadne príznaky ochorenia. "Po piatich dňoch sa pôjde dať otestovať," podotkol.

Členovia vlády absolvovali testovanie po tom, čo mal v piatok (18. 12.) pozitívny test premiér Igor Matovič . Je v domácej karanténe a zatvorený v samostatnej izbe vo svojom dome.

Zatiaľ to moje kočky so mňou baví. Pravideľné klopklop na dvere, otvorím ... a tam pri dverách položené niečo dobré pod...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 19. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

V tendo deň popoludní sa testom podrobila aj ministerka kultúry Natália Milanová. Na sociálnej sieti ešte v piatok večer informovala o negatívnom výsledku a pozitívnym členom vlády zaželala ľahký priebeh a skoré uzdravenie.

Nový koronavírus sa počas piatka potvrdil aj u vicepremiérky Veroniky Remišovej a ministra obrany Jaroslava Naďa , ktorí majú aj príznaky.

V karanténe je po stretnutí s premiérom aj predseda parlamentu a líder Sme rodina Boris Kollár. Podľa slov jeho hovorkyne Michaely Jurcovej absolvuje päťdňovú karanténu, po ktorej sa pôjde dať otestovať.

Z členov kabinetu je z dôvodu kontaktu s pozitívnou osobou už od utorka (15. 12.) v karanténe minister životného prostredia Ján Budaj. Šéf agrorezortu Ján Mičovský na začiatku týždňa potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom. Ostatní členovia vlády nastúpili do karantény a viacerí už podstúpili test.

Pozitívny test má aj koaličný poslanec Peter Pčolinský, ochorenie na sociálnej sieti priznali aj Peter Pellegrini a Erik Tomáš .

V európsky krajinách mal pozitívny test na koronavírus ukrajinský prezident Volodymyr Zelenkyj i dvaja ministri. Covid prekonal aj britský premiér Boris Johnsona a so svojimi ministrami rokoval počas liečenia online. Pozitívny test na COVID19 mal aj ruský premiér Dmitrij Medvedev a dvaja ministri.

Pozrite si reportáž, ktorú spracoval Michal Hečko.


BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti