Na víkendovom plošnom testovaní v Trenčíne bolo vyše 21-tisíc ľudí

Od piatka začali v meste platiť nové opatrenia nad rámec celoslovenských.

V Trenčíne otestovali počas víkendového (19. 12. - 20. 12.) plošného mestského testovania na nový koronavírus 21.660 ľudí. Pozitívny výsledok malo 560 z nich, čo je 2,59 percenta.

Na sociálnej sieti o tom informoval trenčiansky primátor Richard Rybníček. Podľa primátora ide o vysoké číslo, ktoré potvrdzuje fakt, že sa situácia dramaticky zhoršuje.

"Dnes sme ukázali, že nám záleží jeden na druhom a spoločne sme sa zomkli pre dobro našej 'malej-veľkej' komunity, mesta Trenčín a jeho blízkeho okolia. Ak sme týmto skutkom spoločne zachránili čo i len jeden ľudský život, má náš život zmysel. A ja som presvedčený, že sme ho zachránili. Nesmieme však poľaviť a prestať," napísal v nedeľu večer v statuse Rybníček.

V Trenčíne sa cez víkend uskutočnilo plošné testovanie obyvateľov antigénovými testami. Bolo dobrovoľné a bezplatné, odbery robili na 33 miestach.

V sobotu a v nedeľu sme umožnili otestovať sa v Trenčíne 21 660 ľuďom. Sme vám veľmi vďační za to, že ste využili túto...

Uverejnil používateľ Richard Rybníček Nedeľa 20. decembra 2020

Zdroj: Facebook/Richard Rybníček

Situácia v počte infikovaných novým koronavírusom je v meste Trenčín i v Trenčianskom okrese mimoriadne vážna. Od piatka (18. 12.) začali v Trenčíne platiť nové opatrenia nad rámec celoslovenských. Vyhláška zakazuje predaj alkoholických nápojov na priamy konzum, platí tiež zákaz akýchkoľvek hromadných podujatí aj s menším počtom účastníkov ako šesť. Zakázaná je aj prevádzka kín, divadiel, organizovanie akýchkoľvek koncertov, ale aj bohoslužieb.

TRENČÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti