Rusko hlási rekordný počet prípadov nákazy koronavírusom. Najviac ich pribudlo v Petrohrade

V Petrohrade bol za posledný deň aj najvyšší prírastok úmrtí spôsobených nákazou.

Rusko zaznamenalo rekordných 29.350 nových prípadov nákazy

Rusko zaznamenalo za posledný deň rekordných 29.350 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu a 493 súvisiacich úmrtí. Oznámilo to v pondelok ruské krízové centrum, informovali agentúry TASS a AP.

V Rusku tak od začiatku pandémie zaevidovali už 2.877.727 prípadov nákazy a 51.351 súvisiacich úmrtí. Momentálne je tam 531.014 aktívnych prípadov nákazy. Z ochorenia COVID-19 sa tam vyliečilo celkovo už 2.295.362, z toho 19.705 za posledný deň.

Najviac nových prípadov nákazy zaznamenali v Petrohrade (3752) a v Moskovskej oblasti (1523). V Petrohrade bol za posledný deň aj najvyšší prírastok úmrtí spôsobených nákazou (77).

Rusko zasiahla na jeseň nová vlna koronavírusu, pričom počet odvtedy hlásených prípadov značne prevyšuje údaje z jari. Ruská vláda však napriek tomu odmieta zaviesť celoštátny lockdown či aspoň pristúpiť k rozsiahlemu zatváraniu podnikov, pripomína AP.

Rusko ako jedna z prvých krajín oznámilo, že vyvinulo vakcínu proti ochoreniu COVID-19, ktorá dostala názov Sputnik V. Vakcína bola na používanie schválená v auguste - ešte pred ukončením klinických testov, za čo si Moskva vyslúžila rozsiahlu zahraničnú kritiku.

Vakcína Sputnik V je ešte stále v tretej - a poslednej - fáze klinických skúšok, na ktorých sa zúčastnilo okolo 40.000 dobrovoľníkov. Rusko však ňou napriek tomu začalo už na začiatku decembra očkovať ľudí z vysoko rizikových skupín vrátane zdravotníkov a učiteľov.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rusko

Dôležité udalosti