Najľudnatejšia kanadská provincia od soboty zavádza nový lockdown

Postihne približne 14 miliónov obyvateľov.

Kanadská najľudnatejšia provincia Ontário od soboty 26. decembra zavedie v súvislosti s panédmiiou koronavírus nový lockdown, ktorý postihne všetkých približne 14 miliónov obyvateľov.

Informovala o tom v pondelok agentúra AFP s odvolaním sa na premiéra provincie Douga Forda. Konštatoval, že sú ohrozenú tisíce životov a preto je potrebné vyhnúť sa chybám. "Ak nebudeme konať teraz, dôsledky môžu byť katastrofálne," povedal.

Lockdown bude podľa neho trvať najmenej 28 dní v južnej časti provincie a 14 dní v severnej časti, v ktorej žije menej obyvateľov.

Opatrenia okrem iného zakazujú i súkromné zhromaždenia vo vnútorných priestoroch okrem osôb, ktoré sú členmi tej istej domácnosti. Reštaurácie a ďalšie služby, ktoré nie sú nevyhnutné, budú môcť predávať len prostredníctvom výdaja cez okienko alebo donáškovej služby.

Ford obyvateľov provincie vyzval, aby zostali doma a vychádzali len v nevyhnutných prípadoch.

Obyvatelia podľa jeho slov cestujú medzi jednotlivými regiónmi provincie aj napriek doteraz zavedeným obmedzeniam.

Kanadská druhá najľudnatejšia provincia Quebec zaviedla podobný lockdown, ktorý potrvá do 11. januára.

Kanada od začiatku pandémie zaznamenala vyše ako 500-tisíc prípadov nákazy a takmer 14 300 úmrtí. Ontário hlási celkov viac ako 158-tisíc nakazených a približne 4 200 obetí.

Kanada v pondelok 14. decembra začala s očkovaním rizikových skupín obyvateľstva vrátane zdravotníckych pracovníkov a obyvateľov a pracovníkov zariadení poskytujúcich dlhodobú starostlivosť, pripomína AFP. Ľudí očkujú vakcínou od spoločností BioNTech a Pfizer.

MONTREAL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kanada

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.