Po Európe už aj USA zvažujú zaviesť nové opatrenia pre cestujúcich z Británie

Tri letecké spoločnosti začnú s testovaním a skríningom na trase z Londýna.

Vláda Spojených štátov zvažuje, že pre obavy zo šírenia novej, oveľa nákazlivejšej mutácie koronavírusu SARS-CoV-2, bude od všetkých cestujúcich prichádzajúcich zo Spojeného kráľovstva požadovať negatívny výsledkok testu na koronavírus, ktorý nebude môcť byť od ich odletu starší viac ako 72 hodín. S odvolaním sa na zdroje z prostredia amerických leteckých spoločností a vlády o tom v utorok informovala agentúra Reuters.

Členovia pracovnej skupiny Bieleho domu pre koronavírus diskutovali o tomto opatrení po ich pondelňajšom stretnutí ohľadom objavenia infekčnejšej mutácie nového koronavírusu v Británii, ktorého šírenie podnietilo desiatky krajín k pozastaveniu dopravného spojenia s touto krajinou.

Prečítajte si aj: Zákaz príletov z Británie môže ovplyvniť osem letov najbližšie tri dni

Aj keď pracovná skupina toto opatrenie podporila, Biely dom musí v tejto veci ešte definitívne rozhodnúť, píše Reuters.

Letecké spoločnosti prevádzkujúce lety z Londýna na medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho v New Yorku medzitým súhlasili so žiadosťou guvernéra štátu New York Andrewa Cuoma, aby umožnili letieť iba cestujúcim s negatívnym testom na koronavírus.

Tri letecké spoločnosti - British Airways, Delta Air Lines a Virgin Atlantic - uviedli, že tento týždeň začnú s testovaním a skríningom cestujúcich na tejto trase.

Zdroj: Sorbis shuterstock.com

Hlavní transatlantickí dopravcovia, ktorí počas pandémie drasticky obmedzili lety, už dávnejšie v snahe vytvoriť "bezpečné cestovné koridory" zaviedli testovanie cestujúcich na leteckých linkách medzi niektorými americkými a európskymi mestami.

Podľa britského premiéra Borisa Johnsona je nový kmeň koronavírusu prenosnejší o približne 70 percent. Podľa odborníkov však nič nenasvedčuje tomu, že by nový variant vírusu spôsoboval väčšie zdravotné ťažkosti než varianty predchádzajúce, alebo že by bol rezistentný na novovyvinuté vakcíny.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mutácia

Dôležité udalosti