Počet nakazených koronavírusom v Česku ďalej strmo stúpa

Oproti minulému týždňu ide o takmer dvojnásobný nárast.

Laboratóriá v Česku odhalili v stredu 14.054 prípadov nákazy koronavírusom. Rizikové skóre je na hodnote 81, čo zodpovedá piatemu stupňu protiepidemického systému PES, píše webová stránka televíznej stanice Nova. Najvážnejšia situácia aktuálne panuje v moravskosliezskom okrese Opava.

Oproti minulému týždňu ide o takmer dvojnásobný nárast za 24 hodín - 16. decembra bolo odhalených 7613 nakazených, sumarizuje TV Nova.

Rizikové skóre, od ktorého závisí zmena opatrení proti koronavírusu, je na hodnote zodpovedajúcej piatemu stupňu protiepidemického systému. V stredu sa táto hodnota zvýšila o štyri body na 81.

V súčasnosti je hospitalizovaných 4836 pacientov s chorobou COVID-19, z toho je podľa aktuálnych údajov 642 vo vážnom stave. Oproti stavu z utorka sa zvýšil počet pacientov s ťažkým priebehom tohto ochorenia.

Každý pracovný deň sa vykoná zhruba 20.000-35.000 testov. Podiel pozitívnych testov je v priemere 20-25 percent. V stredu sa vykonalo dokonca 37.178 testov, všíma si spravodajský server tn.nova.cz.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti