Majiteľa krčmy v Prešove, ktorý nalieval bez obmedzení, odsúdili na Štedrý deň

Podnikateľovi naviac hrozí mastná pokuta od hygienikov. Pri odchode zo súdu mu do rečí nebolo, jeho kamarát ukázal novinárom vulgárne gesto.

Majiteľa prešovskej reštaurácie, ktorý ignoroval protipandemické opatrenia, sudca v super rýchlom konaní potrestal. Za porušovanie povinnosti počas krízovej situácie dostal dvojročnú podmienku. Zdá sa, že po čase strávenom v policajnej cele, názor na občiansku neposlušnosť zmenil.

Po dvojdňovom pobyte v cele policajného zaistenia, na Štedrý deň, majiteľa pohostinstva eskorta predviedla pred sudcu prešovského okresného súdu.

Krčmu mali otvorenú aj počas lockdownu. Ľudí dnu lákali nápisom Otvorené bez obmedzení, bez prekrytia dýchacích ciest a bez covid testu. Protipandemické opatrenia ignorovali.

Policajti s hygienikmi sa tam striedali na kontrolách, no majiteľ podniku stále trval na svojom.

"Ja som im povedal, ja som žiaden zákon neporušil, mňa nezaujíma čo vyhlási pandemická komisia, mňa zaujíma, čo vyhlási vláda a parlament," hovoril vtedy.

Úrad verejného zdravotníctva mu za to v správnom konaní môže uložiť pokutu až do výšky 20 tisíc eur.

Majiteľovi krčmy radila advokátka známa z kauzy v košickej pôrodnici. Pacientke tam kázala dať si dole rúško. Podľa našich informácii s ňou už nespolupracuje a na súde žiadneho obhajcu nemal. Verdikt sudcu sa dozvedel po polhodinovom výsluchu.

"Obvinený bol uznaný z prečinu porušovania povinnosti za krízovej situácie za čo mu bol uložený trest odnatia slobody v trvaní dvoch rokov s podmienečným odkladom na skúšobnú doby troch rokov ," informovala hovorkyňa Krajského súdi v Prešove.

Voči trestnému rozkazu odpor nepodal, okamžite bol preto právoplatný. Otázne je, či bude mať teraz odvahu krčmu po sviatkoch opäť otvoriť. Za porušenie podmienky by si totiž musel svoj trest odsedieť.

Pozrite si reportáž


 
PREŠOV/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krčma

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.