V Nemecku spravili chybu pri očkovaní proti koronavírusu. Predávkovali osem zdravotníkov

Nezvestná Iveta.
Zdroj: TASR/AP/Jessica Hill

Štyria sociálni pracovníci už boli prevezení do nemocnice.

V Nemeckom meste Stralsund zatienil pozitívnu reklamu na očkovanie škandál. Zdravotníci totiž urobili pri očkovaní sociálnych pracovníkov z domova dôchodcov chybu a ôsmych predávkovali vakcínou proti koronavírusu. Nešlo pritom o nepatrné množstvo, dostali až päťnásobok odporučenej dávky nemeckej vakcíny od BioNTech-Pfizer, píše portál novinky.cz. O prípade informovali úrady z okresu Vorpommern-Rügen.

„Tento incident ma naozaj mrzí. Spôsobený bol individuálnymi chybami. Dúfam, že u všetkých pracovníkov nedôjde k žiadnym závažným vedľajším účinkom," uviedol správca okresu Stefan Kerth.

Štyria sociálni pracovníci už boli prevezení do nemocnice na pozorovanie po tom, ako sa u nich prejavili príznaky podobné chrípke. Farmaceutická spoločnosť sa zatiaľ k incidentu nevyjadrila. Orgány okresu Vorpommern-Rügen preukázali na obranu prehlásenie spoločnosti BioNTech, v ktorej uvádzajú, že v prvotnej testovacej fáze boli podávané vyššie dávky vakcíny, ktoré nespôsobili žiadne vážne zdravotné následky.

NEMECKO/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti