Na antigénové testy sa môžete objednať na presný čas

WTCDATUHERPW-high_1080p.mp4
Zdroj: Zuzana Holienčíková

Pilotné testovanie s časenkami funguje vo viacerých regiónoch do Silvestra.

Občania sa môžu na niektorých mobilných odberných miestach na antigénové testovanie objednať, Informovala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Rezort upozorňuje, že tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí. "Po pilotnom testovaní sa budú postupne pripájať do objednávkového systému všetky antigénové odberné miesta do 'ostrej' prevádzky hneď od nového roka," uviedla s tým, že pilotné testovanie s časenkami funguje vo viacerých regiónoch do štvrtka (31. 12.).

Občania sa môžu na antigénové testovanie objednať vyplnením formuláru, v ktorom majú možnosť vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. "Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom," vysvetlila.

Eliášová dodala, že v prípade pozitívneho výsledku je informovaný aj príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberných miest, nakoľko slúžia najmä na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov.

Formulár na objednanie je dostupný na tejto webovej stránke.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) je dostupný na stránke ministerstva.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti