Obvodných lekárov i špecialistov budú môcť povolať do nemocníc

telerano general_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Dôvodom je zvyšujúci sa nápor v nemocniciach v súvislosti s koronavírusom.

Ambulantných lekárov bude možné v prípade mobilizácie využiť aj v nemocniciach. Doteraz mali v prípade uloženia pracovnej povinnosti zostať vo svojich ambulanciách. Zmenu vládneho nariadenia odobril v utorok (29. 12.) kabinet na svojom on-line rokovaní.

"Zvyšujúci sa nápor na poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, narastajúci počet hospitalizácií a zároveň narastajúci počet nakazených zdravotníckych pracovníkov ochorením COVID-19 si vyžaduje, aby časť lekárov z ambulantnej sféry - primárne špecialistov, poskytovala zdravotnú starostlivosť aj v nemocniciach," vysvetľuje v materiáli ministerstvo hospodárstva.

Podľa doteraz platného nariadenia vlády majú ambulantní lekári v prípade uloženia pracovnej povinnosti zotrvať na svojom pracovisku.

"Takto stanovená pracovná povinnosť môže byť v rozpore s reálnymi potrebami pri riešení krízovej situácie a prekonávaním pandémie ochorenia COVID-19, ako aj so samotným účelom predmetného opatrenia hospodárskej mobilizácie s cieľom zabezpečenia zdravotnej starostlivosti," skonštatovalo ministerstvo.

Účinnosť návrhu nariadenia vlády je dňom vyhlásenia.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ambulancia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.