Vláda vyhodnotila situáciu ako veľmi vážnu a predĺžila núdzový stav o ďalších 40 dní

Rokovanie kabinetu sa uskutočnilo online.

Vláda počas online zasadnutia schválila predĺženie núdzového stavu o 40 dní a protiepidemických opatrení do 10. januára.

Umožnila to novela ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu, ktorý v pondelok (28. 12.) schválili koaliční poslanci na mimoriadnom rokovaní parlamentu.

Predĺženie si vyžiadala aktuálna nepriaznivá situácia v súvislosti so šírením koronavírusu na Slovensku, ako aj existencia jeho  nových mutácií.

"Vláda na dnešnom rokovaní vyhodnotila sitáciu v SR za veľmi vážnu, vyzýva ľudí k mimoriadnej opatrnosti najmä počas Silvestra a zdôrazňuje, že aj oslavy príchodu nového roka je bezpečné stráviť iba v rámci vytvorených rodinných bublín. Verí, že svojím zodpovedným pristupom spoločne zabránime nekontrolovanému rozširovaniu nákazy COVID-19 v našej krajine," uvádza sa v stanovisku vlády

Núdzový stav vyhlásila vláda už dvakrát, dohromady sme v krízovom režime strávili 180 dní. Rozhodnutie vlády je len dočasné. Poslanci dali do zákona aj poistku. Vláda síce bude môcť postupne a donekonečna predlžovať núdzový stav o 40 dní, do 20 dní však bude vždy potrebovať súhlas parlamentu.

Zákaz vychádzania bude platiť do 10. januára s týmito výnimkami:

Zdroj: TV Markíza

 
BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mutácia

Dôležité udalosti