Latinská Amerika a Karibik prekonali polmiliónovú hranicu úmrtí na COVID-19

Angela Merkelová.
Angela Merkelová. Zdroj: AP Photo/Andre Penner

Očkovaciu kampaň v Latinskej Amerike zatiaľ spustili iba štyri krajiny, konkrétne Mexiko, Čile, Kostarika a Argentína.

Latinská Amerika spolu s Karibikom sa v utorok stali druhým regiónom na svete, kde počet úmrtí súvisiacich s novým koronavírusom prekonal polmiliónovú hranicu. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá pri vlastnom výpočte vychádzala z oficiálnych údajov zdravotníckych úradov jednotlivých krajín.

Z údajov agentúry AFP vyplýva, že v 29 krajinách v Latinskej Amerike a Karibiku zaznamenali doteraz najmenej 500.800 úmrtí na ochorenie COVID-19, z čoho viac ako polovicu zaregistrovali v Brazílii (192.000) a Mexiku (120.000).

Aj keď Latinská Amerika bola prvým regiónom, ktorý prekročil hranicu 400.000 úmrtí, tú polmiliónovú nakoniec ako prvá prekonala v strede decembra Európa. Tretí a štvrtý najvyšší počet úmrtí v súčasnosti evidujú úrady v USA a Kanade (viac ako 350.000) a Ázii (viac ako 217.000). Celosvetový počet obetí ochorenia prekonal 1,78 milióna.

Očkovaciu kampaň v Latinskej Amerike zatiaľ spustili iba štyri krajiny, konkrétne Mexiko, Čile, Kostarika a Argentína. Zatiaľ čo prvé tri menované krajiny sa rozhodli použiť vakcínu vyvinutú konzorciom BioNTech/Pfizer, Argentína si vybrala ruskú vakcínu Sputnik V.

BRAZÍLIA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Brazília

Dôležité udalosti