Česko má rekordný počet nakazených za deň

Hospitalizovaných je najviac ľudí za posledný mesiac.

V Česku vzrástol počet nakazených za utorok o 16 329 osôb, čo je najviac od vypuknutia epidémie. Rizikový index epidémie covidu sa v stredu vrátil do najvyššieho, piateho stupňa, informujú Novinky.cz.

Počet bodov stúpol na 80 kvôli rastu počtu nových prípadov a reprodukčného čísla. V Česku je možné od stredy z jednej ampulky vakcíny proti koronavírusu očkovať šesť ľudí. Počet hospitalizovaných s covidom v utorok prekročil 5700, čo je najviac za posledný mesiac. Vo vážnom stave je viac ako 800 pacientov.

Viaceré krajiny sprísňujú opatrenia, koronavírus naberá na sile

Počet novo nakazených za utorok je o 5426 vyšší ako v utorok minulý týždeň. Podiel pozitívnych prípadov bol v utorok 48,5 percenta, čo znamená, že pozitívny test mal takmer každý druhý testovaný.

Nemecko hlási po prvý raz viac ako 1000 úmrtí za deň

Počet nových úmrtí súvisiacich s koronavírusom v Nemecku po prvý raz prekročil 1000 za deň, oznámili v stredu zdravotnícke úrady. Za posledných 24 hodín v krajine zomrelo 1129 ľudí, vyplýva z údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI). Doterajšie maximum 962 úmrtí zaznamenalo Nemecko minulú stredu, informovala ďalej agentúra AFP.

Počas posledného dňa hlásili v krajine tiež 22.459 nových prípadov nákazy. Zjavný pokles počtu nových prípadov a úmrtí v uplynulých dňoch bol však dôsledkom toho, že miestne úrady počas obdobia vianočných sviatkov neposielali svoje údaje, priblížil RKI.

V Nemecku zomrelo dosiaľ v súvislosti s ochorením COVID-19 viac ako 32.000 ľudí; od začiatku epidémie v krajine potvrdili 1.687.185 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu.

BERLÍN/TASR, tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.