Zatvárajú sa kostoly aj lyžiarske strediská a zakazujú sa návštevy

Čo nás čaká v roku 2021?
Zdroj: TASR -Jakub Kotian

Vláda schválila prísny lockdown, ktorý začne platiť od 1. januára.

Od 1. januára 2021 o 5:00 začnú platiť nové obmedzenia v súvislosti so zhoršujúcou sa situáciou ohľadne koronavírusu. Mení sa uznesenie vlády o zákaze vychádzania, čo znamená, že sa rušia viaceré výnimky. Nové pravidlá majú podľa slov ministra zdravotníctva Mareka Krajčího platiť do 24. januára.

Od 1. januára platia nasledovné opatrenia:

Prečítajte si tiež:

Vláda týmto krokom sprísnila výnimky, ktoré prijala 16. decembra pri ustanovení zákazu vychádzania od 19. decembra, bolo ich vyše 20. Ako povedal minister zdravotníctva, protipandemické opatrenia s toľkými výnimkami sa ukázali ako nedostatočné na zabránenie nárastu prípadov ochorenia COVID-19.

Nové opatrenia prijala aj prezidentka Zuzana Čaputová. Považuje ich za potrebné a majú jej dôveru. „Prispieť k zlepšeniu situácie môžeme aj tým, že nebudeme hľadať ich slabé miesta, ale z vlastného rozhodnutia sa na nevyhnutný čas dobrovoľne izolujeme a obmedzíme všetky svoje kontakty na minimum," uviedla. Dodala, že každý jeden kontakt môže byť dnes rizikový.

Sprísnené opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 prišli podľa Čaputovej v hodine dvanástej. „O čo nepopulárnejšie je výrazné obmedzenie pohybu počas vrcholiacich sviatočných dní a rozbehnutých dovoleniek, o to je dnes potrebnejšie," povedala.

Po obmedzení pohybu ľudí volali lekári, ktorí si najviac zo všetkých uvedomovali mieru problému, epidemiológovia, vedci a každý, kto vidí počty infikovaných, hospitalizovaných a mŕtvych, poznamenala prezidentka.

Zároveň upozorňuje, aby sa ľudia pripravili na náročné dni a držali spolu. Ochrana zdravia a životov musí byť podľa Čaputovej na prvom mieste.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk,ml, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti