Pozitívne výsledky malo v Česku až 40 percent otestovaných

V krajine pribudlo ďalších vyše 6000 nakazených.

Česko zaznamenalo počas nedele 6220 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Pozitívne výsledky malo vyše 40 percent testovaných.

Rizikový index českého protiepidemického systému PES, od ktorého závisí úroveň opatrení, klesol z hodnoty 90 na 85. To však stále zodpovedá najvyššiemu piatemu stupňu pohotovosti, ktorý znamená kritický stav. Vyplýva to z údajov zverejnených na oficiálnej webstránke českého ministerstva zdravotníctva.

V súvislosti s ochorením COVID-19, ktorú nový koronavírus spôsobuje, zomrelo v nedeľu podľa predbežných údajov 59 ľudí. Toto číslo však nemusí byť konečné, keďže ide o údaj, ktorý sa dopĺňa spätne, a to aj v priebehu niekoľkých dní.

Počas soboty 2. januára zomrelo 112 osôb a od 23. decembra neklesol denný počet obetí ani raz pod 100, pripomína spravodajský server Novinky.cz. Pandémia si v ČR doposiaľ vyžiadala 12 070 obetí.

V súčasnosti je v súvislosti s koronavírusom hospitalizovaných 5777 ľudí, z toho 877 je vo vážnom stave. Z ochorenia COVID-19 sa doposiaľ vyliečilo 615 083 ľudí, pričom v krajine je momentálne 119 561 aktívnych prípadov nákazy.

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.