V Šali čakali hodiny na výsledky antigénových testov. Niektorí chceli za státie iným zaplatiť

19_danilov_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Ľudia by boli radi, keby sa v meste dalo objednať na presný čas ako v iných mestách.

Privstať si, postaviť sa do radu a v chladnom počasí čakať dlhé hodiny na výsledok antigénového testu. To bolo pondelková drsná realita v Šali. Našli sa však aj takí, čo ponúkali za státie v rade finančnú odmenu.

Kým pred Silvestrom sa tvorili rady na antigénové testovanie najmä pre certifikát na lyžovačku či ubytovanie, v pondelok (4. 1.) boli dôvody úplne iné, napr. práca či podozrenie pre stretnutie s pozitívnymi na COVID-19.

Reportér Marek Šilhavík spolu s kameramanom navštívil v Šali obe odberné miesta. Ľudia tam čakali aj päť hodín, niektorí sa boja, že v zime aj ochoreli.

Podľa mestského poslanca Róberta Andrášiho sa čakanie nikdy nedostane pod 2,5 hodiny. O 12.15 h si pracovníci odberového miesta dali prestávku a čakajúcim ľuďom rozdali lístky. Boli znechutení a rozhorčení.

Na facebookovej stránke Šaľa Tvoje mesto sa od rána objavovali inzeráty, kde ľudia za peniaze núkali, ale aj zháňali čakateľov v rade. „Mali sme tam aj študentov, ktorí ponúkali takúto službu, ale hneď boli kontaktované školy, pretože to robili počas vyučovania. Všetko by malo byť legálnym spôsobom,“ tvrdí Andráši.

Po hodinách čakania v zime na test sa však aj názory na takéto služby rozchádzajú a ľudia nám potvrdili, že si rad sami vystoja. Zhodli sa však na tom, že by prijali objednávanie vopred a zdarma. Andráši verí, že aj v Šali sa to podarí po vzore z iných miest.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti