Situácia v bratislavských DSS-kách je mimoriadne náročná

Primátor Malaciek Juraj Říha.
Zdroj: TASR/AP

Tri zariadenia sú v karanténe.

Ako na celom Slovensku, tak aj v bratislavských mestských zariadeniach pre seniorov je situácia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu mimoriadne náročná. Uviedol to bratislavský magistrát s tým, že aktuálne majú regionálnym úradom verejného zdravotníctva nariadenú karanténu zariadenia Domov seniorov Archa, Domov seniorov Lamač a Dom jesene života.

„Vo všetkých zariadeniach zabezpečujeme zásobovanie osobnými ochrannými prostriedkami, dezinfekciou a pravidelné testovanie zamestnancov aj klientov," uviedla hovorkyňa Bratislavy Katarína Rajčanová. Prostredníctvom výzvy na dobrovoľníkov sa mestu podarilo zabezpečiť posily tam, kde v dôsledku ochorenia COVID-19 došlo k výpadku zamestnancov.

„Súčasne sa zamestnanci zariadení registrujú na termíny očkovania a intenzívne sa pripravujeme na očkovanie v zariadeniach," spresnila hovorkyňa.

Začiatkom decembra 2020 bratislavský primátor Matúš Vallo informoval, že situácia s pandémiou nového koronavírusu v Bratislave je vážna a pozitívne prípady ochorenia COVID-19 evidujú aj v mestských zariadeniach pre seniorov. Najvážnejšie to v tom čase bolo v petržalskom Dome tretieho veku, kde z 248 klientov bolo 76 pozitívne testovaných. Aktuálne je v Dome tretieho veku podľa Rajčanovej situácia už relatívne stabilizovaná, karanténa už bola ukončená a aktuálne sa tam nachádzajú len dvaja pozitívni klienti.

„Na prelome roka narastali počty osôb pozitívnych na COVID-19 v ďalších troch zariadeniach pre seniorov, zostávajú nám však dve zariadenia, ktorým sa zatiaľ darí zabrániť prieniku a šíreniu ochorenia," poznamenala hovorkyňa.

BRATISLAVA/TASR

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti