Zdravotníčka zomrela dva dni po očkovaní vakcínou od Pfizeru. Presnú príčinu smrti určí až pitva

Dcéra zosnulej zdravotníčky Vania Figueredová tvrdí, že mama hovorila iba o miernom diskomforte v oblasti vpichu vakcíny.

Portugalská zdravotníčka zomrela dva dni po očkovaní vakcínou od konzorcia firiem Pfizer/BioNTech. Soniu Acevedovú († 41) našli mŕtvu v byte v Porte na Nový rok. Presná príčina úmrtia zatiaľ nie je známa, výsledky pitvy by mali zverejniť v priebehu týždňa, nformoval o tom portál Daily Mail.

Acevedová, matka dvoch detí, pracovala v Národnom onkologickom inštitúte v Porte. Bola jednou z 538 zamestnancov, ktorých na konci roka zaočkovali vakcínou. Jej príbuzní tvrdia, že žena nemala žiadne vedľajšie príznaky vakcinácie a náhly kolaps organizmu si nevedia vysvetliť.

„Bola v poriadku, nemala žiadne zdravotné problémy. Neviem, čo sa stalo. Chcem iba vedieť pravdu. Chcem zistiť, čo viedlo k smrti mojej dcéry,“ uviedol Abilio Acevedo, otec zosnulej zdravotníčky.

Vedenie onkologickej kliniky, na ktorej žene 30. decembra podali vakcínu, potvrdilo, že nezaznamenali žiadne zdravotné komplikácie v súvislosti s vakcináciou a žena sa na nič nesťažovala. Dcéra zosnulej zdravotníčky Vania Figueredová tvrdí, že mama hovorila iba o miernom diskomforte v oblasti vpichu vakcíny.

Vedenie zdravotníckeho zariadenia vyjadrilo rodine úprimnú sústrasť a ubezpečilo ju, že zisťovanie príčiny smrti bude prebiehať podľa štandardných predpisov.

Acevedová pracovala v onkologickom inštitúte uplynulých 10 rokov. Žila so svojou rodinou na predmestí Porta, zomrela však v byte svojho priateľa v neďalekom meste Trofa. Nedávno sa na sociálnej sieti pochválila, že už má očkovanie za sebou, dlho sa z toho však tešiť nemohla.

„Ešte večer na Silvestra sme boli spolu. Moja dcéra odišla z domu a vtedy som ju videl naposledy živú,“ dodal zronený otec v rozhovore pre portugalské médiá.

Správu budeme aktualizovať

PORTO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.